Drewniane meble rustykalne

Jakie meble w stylu rustykalnym

Ładnie w wystrój rustykalny wpisują się także przeszklone kredensy, za szybami których można poustawiać różne ozdoby ceramiczne, ze szkła, mosiężną lampę, efektowny postarzany zegar i inne stylowe gadżety.  Królują też komody, kredensy, cięższe stoliki kawowe, niekiedy z wywiniętymi nóżkami.  W kuchni czy salonie przysadziste stoły z drewna robią ponadprzeciętne wrażenie. Koniecznie wszystkie meble w stylu rustykalnym, powinny być utrzymane w ciepłej kolorystyce, nie przygaszonej, aby płynnie wpisywały się w ogólny wystrój wnętrza. 

Meble w stylu rustykalnym

Meble rustykalne w salonie

Jeśli chcesz zaaranżować swój salon w stylu vintage,  to masz szerokie pole do popisu. Przytulne pomieszczenie nawiązujące do natury, proste w odbiorze i niepospolite, rodzi jak najlepsze doznania estetyczne. Jak je urządzić? Przede wszystkim na pierwszym planie powinny pojawić się stylowe drewniane o prostej bryle, ale niebanalnym wyglądzie. Stylowe szafy, regały, masywne stoły i urokliwe stoliki kawowe, utrzymane zawsze w ciepłych, naturalnych barwach. Mogą to być meble woskowane, obite skórzaną tapicerką, delikatnie zdobione. Uroku takiemu wnętrzu dodadzą też drewniane komody rustykalne, skrzynie i kredensy. W stylu rustykalnym rzeczy użytku codziennego powinny być na widoku, dlatego można je wyeksponować na drewnianych półeczkach czy stolikach, przez co staną się również elementem wystroju salonu. 

Meble rustykalne

Styl rustykalny i nowoczesny

Co łączy te dwa style? Harmonia, prostota, minimalizm, bezpretensjonalność. Jeśli ktoś szuka takich aranżacyjnych rozwiązań, takie połączenie jest jak najbardziej dla niego. W jasne, przestronne pomieszczenie, tam gdzie króluje ascetyzm w wystroju, drewniane meble rustykalne znajdą swoje miejsce. Oczywiście nie trzeba zastawiać nimi całego wnętrza, a wystarczy zdecydować się na jeden fotel, komodę, czy łóżko w stylu rustykalnym, aby uzyskać niebanalny efekt aranżacyjny, tchnący swojskością i przytulnością. Umiejętne łamanie schematów, tworzenie kontrastów z nowoczesnych rozwiązań technologicznych i tradycyjnych klasycznych form oraz technik rzemieślniczych – to kunsztowny, elektryzujący efekt. Elegancka drewniana szafa rustykalna  o przysadzistej bryle i fotel w stylu vintage obity miękką tkaniną na tle jasnego, minimalistycznego wnętrza, prezentują się rewelacyjnie. 

Komentarze ()

Produkt dodany do twojej listy produktów
Product added to compare.

Wykorzystujemy ciasteczka tzw. pliki cookies w celu realizacji usług. Korzystając z serwisu akceptujesz ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.