Białe meble

Moda na ręcznie robione białe meble zatacza coraz szersze kręgi. Wnętrza minimalistyczne, romantyczne skandynawskie i bardzo nowoczesne utrzymane w takiej kolorystyce, wyglądają nietuzinkowo. Za pomocą różnych korowych i drewnianych dodatków, mocniej definiujących pomieszczenie, możesz sprawić, że wnętrze nabierze ciepła i świeżości. Natomiast użycie szklanych i stalowych elementów wystroju ochłodzi przestrzeń i nada jej większej elegancji.

Białe meble a kolor ścian

Biel jest kolorem uniwersalnym, dlatego wybór wybarwienia ścian może być naprawdę szeroki. Podstawowych rozwiązań dotyczących połączeń kolorystycznych ścian i mebli, jest kilka. Pierwsze  polega na połączeniu bieli z bielą, dzięki czemu uzyska się niesamowity klimat nowoczesności i przytulności (oczywiście musisz zapamiętać o przełamaniu sterylności i chłodu za pomocą jakiegoś charakterystycznego akcentu). Takimi wzmacniaczami kontrastu są kwiaty, wzorzyste dywaniki, nawet te, w czarno-białe wzory, wazony w żywych kolorach itp. Ustawienie kilku rzucających się w oczy przedmiotów o zdecydowanej barwie ładnie zaakcentuje kontrast. Osobliwie też będzie wglądać wstawienie jednego mebla o odmiennej kolorystyce, a nawet fakturze. Taki dysonans nie burzy estetycznych wrażeń. Wręcz przeciwnie! – odświeża i nadaje wnętrzu oryginalności.

Ściany można też pomalować zimniejszym kolorem – błękitem, zgaszonym różem czy butelkową zielenią, które odznaczają się tym, że odbijają światło.  Pomieszczenie staje się jeszcze bardziej przytulne i radosne, napełnione świeżością i wizualnie szersze

Jeśli chcesz, żeby bryły mebli bardziej odznaczały się z tła, wybierz ściany o mocniejszym tonalnie kolorze, np. lekkim granacie. Bardziej odważni mogą postawić na ściany w kolorze czerni, czyli ultra nowocześnie i z dużą szczyptą ekstrawagancji. W takim tle stylowe białe meble będą mocno definiować przestrzeń i budować wokół siebie aranżację.

Białe meble a podłoga

Oczywiście najlepiej, aby podłoga również była utrzymana w jasnych barwach, ale o jeden czy dwa tony ciemniejszym lub jaśniejszym niż meble. Wtedy czuje się, że wnętrze „oddycha” i nabiera zdecydowanej lekkości. Dzięki jasnej podłodze każde pomieszczenie, nawet to najmniejsze, wyda się większe. Naturalne, drewniane meble tworzą z posadzką wysmakowaną estetycznie całość tylko wtedy, kiedy do nich nawiązuje kolorem, a przede wszystkim naturalnością. Najlepiej, aby była wykonana z drewna, takiego samego rodzaju jak meble, wtedy wrażenia wizualne są oszałamiające. Natomiast faktura podłogi powinna być inna – mocne słojowanie na meblach plus gładka struktura podłogi, i odwrotnie. Jeśli zależy Ci na tym, aby wydobyć zarys mebli z tła i chcesz uzyskać efekt bardziej kunsztowny, ustaw drewniane, białe meble na tle ciemnej podłogi. Takie zastawienie, to czysta elegancja oraz urok klasyki i  fantazja w stylu retro.

Zainwestuj w szyk i elegancję

Tylko najlepsza, tradycyjna, rzemieślnicza praca nada drewnu niepospolite kształty. Białe meble ręcznie robione mają niepowtarzalny smak i wnoszą do wystroju rys indywidualności. To propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie w aranżacji wnętrza coś więcej, niż przeciętność i sztampowe rozwiązania. Producent takich mebli proponuje zawsze osobliwe meble, odpowiadające nawet najbardziej wyrafinowanym gustom.